روش های زیبایی بینی بدون جراحی

روش های زیبایی بینی بدون جراحی

باورهای اشتباه ولی رایج درباره روش های زیبایی بینی بدون جراحی به وجود آمده است که آن ها را بررسی می کنیم .

جراحی با لیزر

اولین نکته ای که خیلی در مورد آن پرسیده می شود جراحی با لیزر است . قطعا لیزر در جراحی های زیبایی صورت کاربرد های زیادی دارد ، در کلینیک های پوست لیزر خیلی کاربرد دارد . اما در حال حاضر درجراحی بینی لیزر کاربردی به شکل کوچک کردن سایز بینی یا شکل دادن نوک بینی یا کوچک کردن پره های بینی یا کم کردن پهنای بینی ، ندارد .

لیزر پرتویی است که به صورت مقطعی و نقطه ای می تواند انرژی حرارتی را منتقل کند مانند سوزاندن یک ضایعه پوستی مثل خال می تواند خیلی کمک کند همینطور برای لایه برداری سطحی پوست ، ولی به هیچ عنوان نمی تواند در شکل دادن غضروف های بینی در زیبایی بینی نقش داشته باشد .

عکس روش های زیبایی بینی بدون جراحی

عکس روش های زیبایی بینی بدون جراحی

 

وسایل کوچک کننده بینی

نکته بعدی که بسیار در شبکه های ماهواره ای نیز تبلیغ می شود وسایل کوچک کننده بینی می باشند . چنین باوری غلط می باشد و وسیله ای که بتواند بینی را کوچک کند وجود ندارد و بیشتر این وسایل کاربردهای تبلیغاتی و تجاری دارد .

استفاده از نخ

سوال بعدی که بسیار پرسیده می شود استفاده از نخ می باشد . نخ ها با برندها و جنس های مختلف وارد بازار ایران شده اند که نه فقط ایران بلکه مسئله ای جهانی می باشد . نخ ها برای ایجاد کشش در زیر پوست ابداع شدند که با ایجاد بی حسی موضعی در مطب ها خیلی رایج شد که این مسئله حتی به بینی هم ورود پیدا کرد .

خیلی ها به پزشک مراجعه می کنند و اظهار می کنند که تصمیم به لیفت نخ بینی دارند . در این زمینه موفقیت خاصی دیده نشده در حالی که عوارضی چون التهاب و خروج چرک در موضع نخ برای بالا بردن نوک بینی دیده شده است پس قطعا استفاده از نخ برای زیبا کردن بینی خالی از عارضه نبوده و در غالب موارد هم نتایج کوتاه مدت بوده است .

پروتز برای بینی

نکته دیگری که خیلی از بیماران در مورد آن می پرسند آن است که چه پروتزی برای بینی استفاده می کنید . به غیر از موارد خاص که بینی دارای غضروف نباشد و یا قبلا از لاله های گوش بیمار به عنوان بانک خوب غضروفی استفاده کرده باشیم مجاز به استفاده از پروتز یا وسایل صناعی در بینی نیستیم زیرا بینی شرایط خاصی دارد که ایجاب می کند که فقط از نسج غضروف خود بیمار مثل تیغه بینی یا لاله گوش یا در موارد ترمیمی از غضروف دنده خود بیمار استفاده کنیم .

به هیچ عنوان پزشک اجازه ندارد بدون اجازه خود بیمار از پروتز مصنوعی در بینی برای زیبایی بینی به دلیل شیوع بسیار بالای عوارض در دراز مدت استفاده کند. این کار به هیچ وجه روتین نبوده و در هیچ جای دنیا استفاده از پروتز در جراحی بینی رایج نیست و منحصر به موارد خاصی است که پزشک  هیچگونه نسج غضروفی برای شکل دادن به بینی ندارد و با کسب اجازه قبلی از بیمار مبادرت به استفاده از پروتز می کند .

استفاده از آنزیم

نکته دیگری که اخیرا در برخی مراکز باب شده است استفاده از تزریق آنزیم خاصی است به نام هیالورونیداز برای کوچک کردن یا شکل دادن به بینی . تنها کاربرد علمی این آنزیم حل کردن ژل هایی است که به صورت رایج بیماران تزریق می کنند و به طور کوتاه مدت یک ساله یا دو ساله تزریق می شود .

ژل های هیالورونیک اسید دارای آنزیمی است که شرکت ها برای حل کردن آن ژل ها می فروشند. به عنوان مثال اگر بیمار از تزریق ایجاد شده رضایت نداشته باشد از پزشک می خواهد که آن را با آنزیم حل کند . ما به هیچ عنوان حق استفاده از این آنزیم برای حل کردن نسوج طبیعی را نداریم که متاسفانه مشاهده می شود در بعضی موارد این اقدام انجام شده است که از عوارض آن ایجاد چروکیدگی و تحلیل نسج در بینی می باشد .

تزریق ژل

مطلب دیگری که سوال می شود و صحت دارد تزریق ژل در زیبایی بینی است . این کار به طور نه خیلی رایج ولی گه گاه برای اصلاح فرورفتگی های روی بینی قبل یا بعد از عمل استفاده می شود البته به صورت روتین نیست و کاملا استفاده گه گاهی می باشد و تزریق ژل در بینی هم فواید و مضرات خود را دارد .

از فواید آن می توان این موضوع را مطرح کرد که بیمار بدون عمل جراحی شکل فرورفتگی در روی بینی را اصلاح می کند و این کار در مطب ظرف مدت یکی دو دقیقه انجام می شود و با هزینه اندک . اما می تواند عوارضی هم داشته باشد .

طبیعتا ژل کوتاه مدت است و باید تکرار شود . تزریق ژل ممکن است تغییرات پوستی را به صورت تیرگی یا سیاه شدن و نکروز پوست را به همراه داشته باشد که البته این دسته از عوارض نادر است . در هر صورت پزشک و بیمار قبل از این که بخواهند اقدام به تزریق ژل کنند از فواید و مضرات آن باید آگاهی کامل داشته باشند .

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

نتیجه

قبل از مبادرت به هر نوع عملی در ارتباط با بینی حتما با پزشک خود مشورت کنید .

بهترین جراح بینی در تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =