سرطان سینه مهاجم

سرطان سینه مهاجم

سرطان سینه در زندگی بانوان بسیار تاثیرگذار است ، به گونه ای که بسیاری از بانوان پس از مبتلا شدن به این بیماری دچار افسردگی می شوند ، در صورتی که شخص نزد جراح سینه مراجعه نماید که در این زمینه تخصص و تبحر داشته باشد ، نکته دیگری که بانوان باید به آن توجه نمایند ، انجام معاینات ماهیانه است که در منزل به شکل منظم و مرتب باید انجام دهند .

سرطان سینه مهاجم

سرطان سینه داکتال

در میان انواع سرطان سینه مهاجم ، سرطان سینه داکتال بسیار شایع است ، متاسفانه در این نوع از سرطان سینه ، تشکیل شدن تومور در مجرای شیری می باشد ، پس از اینکه این بخش مبتلا به تومور شد ، نواحی دیواره ها نیز به تومور مبتلا می شوند ، سلولهای سرطان باید کنترل شود ، در غیر این صورت تمامی نواحی بدن را مبتلا می کنند .

سرطان سینه لوبولار

معمولا سرطان سینه لوبولار در موارد اندکی اتفاق می افتد ، در غدد شیر یا نرمه های کوچک سلولهای سرطانی تشکیل می شوند ، اگر در این مراحل درمان سرطان سینه انجام نشود ، سرطان به کل بدن سرایت می کنند .

علائم سرطان سینه مهاجم

علائم سرطان سینه مهاجم در هر شخص متفاوت است ، اما برخی از علائم در اکثر اشخاص یکسان می باشد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم :

احساس توده در سینه شخص یا در نواحی زیربغل

  • احساس تغییر فاصله ی بین سینه ها
  • مشاهده تغییرات در سینه ها
  • سرخ شدن بخشی از پوست سینه
  • تغییر حالت نوک سینه
  • برآمدگی زیر پوست به شکل تیله
  • ترشح مایع از نوک سینه
  • ترشح خون آلود از نوک سینه

عوامل افزایش دهنده سرطان سینه مهاجم

سن

سرطان سینه در اشخاصی که سن بالاتری دارند ، بیشتر است ، در میان بانوان که سن آنها بیشتر از 55 سال است ، احتمال مبتلا شدن به سرطان سینه از هر سه نفر یک نفر است که این آمار بیانگر احتمال مبتلا شدن به سرطان سینه در اشخاص مسن تر است .

ژنتیک

سابقه خانوادگی و ژنتیک یکی دیگر از عوامل افزایش دهنده سرطان سینه است ، آمار نشان می دهد که در زنان سفید پوست سرطان سینه بسیار شایع تر می باشد .

چاقی

اضافه وزن یکی دیگر از عوامل سرطان سینه است ، هم چنین نداشتن فرزند و عدم بارداری تا سن 35 سالگی از دیگر عوامل سرطان سینه می باشد .

درمان سرطان سینه

برای درمان سرطان سینه روش های مختلفی وجود دارد ، جراح سینه بسته به وضعیت هر شخص و نوع سرطان درمان متفاوتی را در نظر می گیرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 13 =