عوارض جراحی بینی بعد از چند سال

عوارض جراحی بینی بعد از چند سال

فرض کنید برای انجام جراحی بینی در حال تحقیق هستید! معمولا در بین تحقیقات خود سوالاتی در مورد عوارض جراحی بینی بعد از چند سال نیز وجود دارد.

شاید خیلی از اشخاصی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارند، با این سوالات مواجه شده باشند که:

  • ممکن است جراحی بینی باعث خروپف کردن شود؟
  • آیا جراحی بینی باعث نفس کشیدن صدادار می شود؟
  • تو دماغی صحبت کردن از عوارض جراحی بینی می باشد؟
  • چقدر احتمال کیپ شدن یا چسبندگی بینی بعد از جراحی وجود دارد؟

یا حتی سوالاتی در مورد تنگی نفس بعد از جراحی بینی و … از سوالات شایع و پرمخاطب در بین افرادی می باشد که تصمیم به انجام این جراحی گرفته اند.

دکتر گیوه چی ،  جراح بینی خوب در تهران و متخصص گوش حلق و بینی با تخصص و دانش بالایی می باشند. شما عزیزان می توانید، به منظور مشاوره با دکتر گیوه چی از طریق زیر اقدام کنید:

شماره های تماس 02188673181 و 02188875799

همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

جراحی زیبایی بینی

در جراحی پلاستیک بینی جراح با دستکاری کردن شکل و ساختمان غضروفی بینی باعث، تغییر فرم در حالت بینی می شود. هدف از این تغییر شکل دادن، ایجاد فرم مطلوب و زیباتر در بینی می باشد.

با بالاکشیدن پوست بینی، دسترسی جراح به استخوان و بافت غضروفی را فراهم می آورد. جراح بینی با تراش دادن غضروف بینی شکل و فرم آن را تغییر می دهد.

نمونه جراحی بینی دکتر گیلدا گیوه چی

نمونه جراحی بینی دکتر گیلدا گیوه چی

همانطور که در مقاله ی عوارض بعد از جراحی بینی ذکر شد، اگر این جراحی طبق اصول و ماهرانه انجام گیرد عوارض نامطلوبی بر بیمار تحمیل نمی شود. بنابراین شیوه ی انجام جراحی زیبایی بینی تاثیر مستقیمی بر نتیجه ی حاصل از آن دارد.

عوارض جراحی بینی بعد از چند سال

حال اگر اشکالاتی در حین جراحی بینی شکل گیرد ممکن است عوارضی بعد از جراحی بینی برای فرد ایجاد شود.معمولا عوارض ایجاد شده بعد از جراحی بینی را به دو دسته ی زیر تقسیم می کنند:

  • عوارض عملکردی

این عوارض شامل مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی می باشد. معمولا این عوارض ناشی از آسیب دیدن قسمت های مختلف دریچه های بینی می باشد. در این حالت فرد بعد از جراحی بینی ممکن است با مشکلات تنفسی مواجه شود.

این عارضه، عامل مهمی در ایجاد خروپف کردن و نفس کشیدن با صدا می باشد.

  • عوارض ظاهری و زیبایی

در این حالت فرد یا به دلیل آسیب های ایجاد شده حین عمل بینی، از فرم بینی خود رضایت ندارد یا با نداشتن هیچ آسیب داخلی و تنفسی، احساس خوشایندی به فرم و حالت بینی خود ندارد.

در این حالت باید شرایط بینی زیر نظر جراح حاذق و با تجربه بررسی شود تا اگر امکان انجام جراحی ترمیمی بینی وجود داشت، برای تغییر فرم بینی و ایجاد شکلی مطلوب تر، بدون آسیب دیدن بافت بینی و دریچه های تنفسی آن، جراحی مجدد صورت گیرد.

نمونه جراحی بینی دکتر گیلدا گیوه چی

نمونه جراحی بینی دکتر گیلدا گیوه چی

عوارض جراحی بینی گوشتی

همانطور که می دانید نوع بینی می تواند در روند جراحی و نتیجه ی حاصل از آن دخیل باشد. بطور مثال نحوه ی انجام جراحی بینی استخوانی با جراحی بینی گوشتی کمی متفاوت می باشد.

نگرانی از برگشت فرم بینی گوشتی بعد از عمل بینی دغدغه ی بسیاری از افراد می باشد، زیرا برخی از اشخاص معتقدند بینی گوشتی بعد از جراحی ممکن است دوباره به حالت اولیه ی خود بازگردد.

اما در واقعیت این امر صحت ندارد. زیرا در جراحی بینی گوشتی تمامی موارد توسط جراح بینی لحاظ می شود تا فرد بعد از جراحی دچار عارضه ای نشود.

نتیجه گیری

تنها نکات مهم و دخیل در ایجاد شدن یا نشدن عوارض جراحی بینی بعد از چند سال، موارد زیر می باشد:

  • شیوه ی کار جراح بینی

این نکته تاثیر بسیار مهمی در نتیجه دهی مثبت و عدم ایجاد عوارض نامطلوب بعد از جراحی بینی دارد.

  • رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی بعد از جراحی توسط بیمار
  • انجام تمامی موارد ذکر و تجویز شده توسط جراح بینی بعد از عمل

جراح بینی خوب در تهران 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =